До края на промоцията остават:
Забележителен дизайн и висококачествена изработка. Предният и задният панел на Huawei Ascend Р7 са облицовани със Gorilla Glass 3 стъкло, предоставящо голяма здравина.
Дисплеят е 5-инчов с резолюция 1920х1080 и гъстота на пикселите 445ppi. Процесорът е Hisilicon Kirin 910T, като той е 4-ядрен и работи на 1.8GHz. Оперативната памет е 2GB, като на разположение има и 16GB за съхранение на данни плюс слот за microSD карти.
На гърба е разположена 13МР камера с 5Р асферична леща. С такава е и предната камера, която е 8MP. Основният сензор е BSI на Sony и разполага с технологии като Image Signal Processer, IMAGESmart 2.0.
Операционната система на Р7 е Android 4.4 KitKat, като Huawei използва своя интерфейс Emotion UI във версия 2.3. Този интерфейс представя популярната операционна система с невероятен дизайн, който помага на потребителя да се докосне до всички възможности на този телефон.
| Техническа характеристика | |
|---|---|
| Модел | 2014 |
| Мрежа | HSDPA / GSM 850/900/1800/1900 |
| Батерия | Li-Poll 2500 mAh |
| Време на разговор (2G/3G) | 22/14 ч. |
| Време на готовност (2G/3G) | 422 ч. |
| Резолюция | 1080 x 1920 пиксела |
| Цветове | 16M |
| Тип на дисплея | IPS LCD |
| Размер на екрана(") | 5 |
| Втори дисплей | Не |
| Форма | стандартна |
| Тегло | 124 гр. |
| Размери | 68.8 x 139.8 x 6.5 mm |
| Памет | 2GB RAM, 16GB ROM mb |
| Слот за разширителни карти | microSD |
| Екстри | |
| Вградена камера | 13МР |
| Матрица на камерата | CMOS |
| Светкавица | LED |
| Видеорезолюция | 1080p@30fps |
| MP3 плеър | Да |
| Радиоприемник | да + RDS |
| GPS | Да |
| Запис на видео/аудио | Да |
| 3.5 мм жак | Да |
| HD видео | Да |
| Android 4.4.2, 8MP предна камера, NFC, стъкло Gorilla Glass 3, LTE, четириядрен процесор HiSilicon Kirin 910T с честота 1,8GHz, графичен ускорител Mali-450MP4, двубандови Wi-Fi възможности | |
| Комуникационни възможности | |
|---|---|
| SMS | Да |
| MMS | Да |
|
WAP
Wireless Application Protocol - е протокол, чрез който се осъществява възможноста за показване на уеб приложения върху мобилни апарати, като GSM-и, например
|
2.0 |
| Вграден модем | Да |
| Инфрачервен порт | Не |
| GPRS | Да |
| WiFi | 802.11b/g/n |
| Операционна система | Android |
| EDGE | Да |
| XHTML | Да |
| Bluetooth | Да |
| USB | microUSB |
| Получаване/изпращане на e-mail | Да |
| Mobile Java | Не |
| Гласови функции | |
| Гласово набиране | Да |
| Гласови команди | Да |
| Гласови бележки | Да |
| Разговор от разстояние | Да |
| Допълнителни функции | |
| МP3 за входящо позвъняване | Да |
| Часовник | Да |
| Будилник | Да |
| Калкулатор | Да |
| Конвертор на валути | Да |
| Органайзер | Да |
| Календар | Да |
| Хронометър | Да |
| Скрийн сейвър | Не |
| Игри | Да |