До края на промоцията остават:
Nokia 5 смартфон бе пуснат през февруари 2017. Телефонът идва с 5,20-инчов сензорен дисплей с резолюция от 720 пиксела до 1280 пиксела.
Nokia 5 се задвижва от процесор Qualcomm Snapdragon 430 с октаново ядро и идва с 2GB RAM.Телефонът има 16 GB вътрешно хранилище, което може да бъде разширено до 128 GB чрез карта microSD. Що се отнася до камерите, Nokia 5 включва 13-мегапикселова основна камера отзад и 8-мегапикселова предна стрелка за самозащита.
Nokia 5 работи с Android 7.1.1 и се захранва от 3000mAh неподвижна батерия. Тя измерва 149,70 х 72,50 х 8,05 (височина х ширина x дебелина).
Nokia 5 е смартфон с двойна SIM (GSM и GSM), който приема Nano-SIM и Nano-SIM. Опциите за свързване включват Wi-Fi, GPS, Bluetooth, NFC, USB OTG, FM, 3G и 4G (с поддръжка на Band 40, използван от някои LTE мрежи в Индия). Сензорите на телефона включват компас магнитометър, сензор за близост, акселерометър, сензор за околна светлина и гироскоп.
| Дизайн | Touch Screen |
Технически данни |
|
| Процесорни ядра | 8 ядра |
| Скорост на процесора | 1.4 GHz |
| RAM | 2 GB |
| Вътрешна памет | 16 GB |
| Слот за карта | Да |
| Тип карта памет | microSD (max. 128 GB) |
Софтуер |
|
| Операционна система | Android |
Екран |
|
| Брой на екраните | 1 |
| Размер на екрана | 5.2" |
| Разделителна способност на дисплея | 1280 x 720 |
| 3D дисплей | Не |
Камера |
|
| Камера | Да |
| 3D камера | Не |
| Предна камера | Да |
| Резолюция на предната камера | 8 MPx |
| Максимална резолюция на предната камера | 3264 x 2448 пиксела |
| Резолюция на задната камера | 13 Мегапиксела |
| Максимална резолюция на задната камера | 4128 x 3096 пиксела |
| Двойна задна камера | Не |
| Автофокус | Да |
| Вградена светкавица | Да |
| Ретина скенер | Не |
| Видеозапис | Да |
| Максимална резолюция на видео | 1920 x 1080 @ 30 fps |
Мултимедия |
|
| MP3 плеър | Да |
| FM радио | Да |
| Видео плеър | Да |
| Интернет браузър | Да |
| Игри | Да |
Свързваемост |
|
| Трансфер на данни | |
| Изводи | |
| Мрежово свързване | |
Акумулатор |
|
| Тип акумулатор | Li-Ion |
| Капацитет на акумулатора | 3000 mAh |
Съобщения |
|
| MMS | Да |
| Да | |
Размери |
|
| Височина | 149.7 мм |
| Ширина | 72.5 мм |
| Дебелина | 8.1 мм |
Функции |
|
| Две SIM карти | Да |
| Три СИМ карти | Не |
| Защитен от навлажняване | Не |
| Водоустойчив | Не |
| Прахоустойчив | Не |
| Удароустойчив | Не |
| MP3/WMA/AAC мелодии | Да |
| Диктофон | Да |
| Календар | Да |
| Будилник | Да |
| Калкулатор | Да |
| Хендсфри | Да |
| Хардуерен модем | Да |
| Скенер за пръстов отпечатък | Да |