До края на промоцията остават:
Стилният Sony Xperia U, P и S модели представляват преминаването на ново ниво, всички телефоните идват с Android 2.3.7 Gingerbread (ъпгрейд до Android 4 Ice Cream Sandwich (ICS) ще бъде на разположение скоро). Всяко устройство разполага с минималистичен тип плоча с леко заоблен гръб, което ги прави удобни за хващане. Напълно алуминиев корпус, изработени с прецизност от една цяла конструкция Unibody (такъв тип изработка на тялото се среща само при Xperia P и моделa Xperia S) и това добавя към цялостното усещане за качество и здравина, проектирани са да обслужват бизнес потребителите с функции, които може да им даде само използването на лаптоп.
1,0 GHz двуядрен процесор
8-мегапикселова камера с LED светкавица и автофокус
Запис на HD видео (1080p)
Предна камера (VGA)
4.0 "960x540 пиксела 16777216 цветен TFT
Reality дисплей с Mobile BRAVIA ENGINE ®
Вътрешна памет: 16 GB (до 13GB памет, достъпна за потребителя)
RAM: 1GB
WhiteMagic ™ технология (виж по-долу)
Какво е WhiteMagic ™ технология?
WhiteMagic технологията е проектирана да даде ясен дисплея в условия на ярка светлина. Как действа тя? WhiteMagic добавя 4-ри бели субпиксела (традиционните LCD екрани имат три; червено, зелено и синьо) към Reality Display дисплей,така той води до грандиозно ултра-ясно и ярко изображение. И, защото WhiteMagic автоматично настройва яркостта на екрана, на базата на осветеност около телефона, това също помага да се удължи живота на батерията.
Повече информация
Sony Xperia P е повече от способен на запис във Full HD 1080p видео и игри всичко това е повече от прекрасно с помощта на Sonys Mobile BRAVIA Engine ® визуално впечатляващ екран с размер 4.0 "(960 X 540) Reality Display. Не на последно място вие имате възможноста на включване на Sony Xperia P в вашия HDTV чрез HDMI порт, така че можете да преглеждате съдържанието си на големия екран със невероятно HD качество.Игрите и Видео ще придобият нов облик за вас.
Sony Xperia P разполага с 1,0 GHz двуядрен процесор ядро,вградена 16GB памет и отлична 8-мегапикселова камера с сеткавица. Що се отнася до камерата,с едно бързо натискане на един бутон ще ви отведе от режим на готовност,до режим на снимане за малко повече от секунда. И всичко това не спира до там,можете да продължавате да снимате без закъснения или забавяне колкото си искате! Не позволявайте на ниски нива на осветеност (слаба светлина) да ви разтроят и да не снимате, със своя сензора Exmor R ™ за мобилни устройства ще проясни, снимките за да може да изпитате удовлствие от направените снимки и при слаба светлина.
8-мегапикселова камера с LED светкавица и автофокус
Sony Exmor ™ R за мобилни CMOS сензор
8-кратен цифров зум
Запис на HD видео (1080p)
3D Sweep Panorama
Възпроизвеждане на изображението поддържаните формати: BMP, GIF, JPEG, PNG, WBMP
На заснетото изображение, поддържан формат: JPEG
Възпроизвеждане и запис на видео, поддържани формати: 3GPP, MP4
Ускорен Adobe Flash Video
Функциятии: Разпознаване на лица и откриване на усмивка
Предна камера със стандарт (VGA)
Забавление
TrackID разпознаване на музика
xLOUD опит - аудио филтър технология от Sony
FM радио с RDS
3.5 мм аудио жак за слушалки
Аудио възпроизвеждане, Поддържани формати: MP3, 3GPP, MP4, SMF, WAV, OTA, Ogg Vorbis
Запис на аудио, поддържани формати: 3GPP, MP4, AMR
Моушън игри
Timescape с Twitter интегриран
Facebook интегриран вътре в Xperia 2.0
Sony Entertainment Network (само за някои пазари)
Clear Bass и ясно стерео
Свързаност и комуникация
USB Висока скорост 2.0 и поддръжка на Micro USB
Wi-Fi и Wi-Fi Hotspot функционалност
HDMI поддръжка
DLNA Certified
Синхронизация чрез Exchange ActiveSync, Google Sync и Facebook
AGPS
WebKit уеб браузър с Pan & увеличение
Bluetooth технология
Native USB връзване
NFC
функция: Потискане на шума
Екран
4 ", 960x540 пиксела 16777216 цветен TFT
Reality дисплей с Mobile BRAVIA ENGINE ®
Устойчив на надраскване, изработен от минерално стъкло
Капацитивен сензорен екран с екранна клавиатура QWERTY
Screenshot (снимане на екрана)
WhiteMagic ™ технология (посилвана не осветеноста при силна външа светлина)
Предварително заредени (вградени) приложения
Google Voice Search
Google Talk с видео чат
Google Mail
Google Calendar
Google Галерия 3D
Google Maps със Street View и Latitude
Памет
Вътрешен телефон за съхранение: 16 GB (до 13GB памет, достъпна за потребителя)
RAM: 1GB
Мрежи
GSM GPRS / EDGE 850, 900, 1800, 1900
UMTS HSPA 850, 900, 1900, 2100
Какво има в кутията:
Sony Xperia ™ P
батерия
сменяеми капачки
слушалки
Мрежово зарядно
Micro USB кабел
| Техническа характеристика | |
|---|---|
| Модел | 2012 |
| Мрежа | HSDPA / GSM 850/900/1800/1900 |
| Батерия | Li-Ion 1305 mAh |
| Време на разговор (2G/3G) | 6/5 ч. |
| Време на готовност (2G/3G) | 470/475 ч. |
| Резолюция | 540 x 960 пиксела |
| Цветове | 16 |
| Тип на дисплея | TFT |
| Размер на екрана(") | 4 |
| Втори дисплей | Не |
| Форма | стандартна |
| Тегло | 120 гр. |
| Размери | 59,5 x 122 x 10,5 mm |
| Памет | 1GB RAM, 16GB за файлове mb |
| Слот за разширителни карти | Не |
| Екстри | |
| Вградена камера | 8.1 MP |
| Матрица на камерата | CMOS |
| Светкавица | Да |
| Видео резолюция | 1080p@30fps |
| MP3 плеър | Да |
| Радиоприемник | да + RDS |
| GPS | Да |
| Запис на видео/аудио | Да |
| 3.5 мм жак | Да |
| HD видео | Да |
| автофокус, Reality дисплей с Mobile BRAVIA Engine и технология WhiteMagic за по-висока яркост, предна VGA камера, HSDPA 14.4 Mbps, алуминиев корпус, Android 2.3 с ъпдейт до 4.0, HDMI изход, двуядрен процесор ST-Ericsson U8500 на 1GHz, NFC чип, сензор на камерата Sony Exmor R, устойчиво на надраскване стъкло, графичен чип ARM Mali 400 | |
| Комуникационни възможности | |
|---|---|
| SMS | Да |
| MMS | Да |
| WAP | 2.0 |
| Вграден модем | Да |
| Инфрачервен порт | Не |
| GPRS | Да |
| WiFi | 802.11b/g/n |
| Операционна система | Android |
| EDGE | Да |
| XHTML | Да |
| Bluetooth | Да |
| USB | microUSB |
| Получаване/изпращане на e-mail | Да |
| Mobile Java | Не |
| Гласови функции | |
| Гласово набиране | Да |
| Гласови команди | Да |
| Гласови бележки | Да |
| Разговор от разстояние | Да |
| Допълнителни функции | |
| МP3 за входящо позвъняване | Да |
| Часовник | Да |
| Будилник | Да |
| Калкулатор | Да |
| Конвертор на валути | Да |
| Органайзер | Да |
| Календар | Да |
| Хронометър | Да |
| Скрийн сейвър | Не |
| Игри | Да |